Kõhutantsugrupp Johara

20.09.17
JOHARA ühendab tantsijaid Annikorust, Elvast ja Rannust - meid seob huvi idamaise kultuuri , muusika ja tantsu vastu. Araabia keelest tõlgituna tähendab JOHARA JUVEELI ehk kalliskivi .

Meie repertuaari kuuluvad nii folkloorsed tantsud kui ka modernsed stiilid, mis on saanud mõjutusi teistest tantsustiilidest.

Tantsimist alustasime Elvas, 2005 aastal. Nüüd teeme trenni Rannu Rahvamajas.

Araabiamaadest pärit (tantsijate hulgas tuntud kui idamaine tants) tundub see esmapilgul lihtne - pehme lainetamine, väike värin, puusanõks, õlad - kogu liikumine on pehme ja voolav. Tegelikult nõuab päris palju aega, tahet ja visadust, et kõhutantsule omane improvisatsioonilisus ning voolavus muutuksid kehaomaseks.

Kõhutantsul ei ole rangeid piire, see on mõeldud igas eas ja igasuguse kehaga naistele, seob vaid huvi ja armastus selle mitmekihilise tantsu ja kultuuri vastu ning tahe areneda just oma keha individuaalsust arvestades . Esmalt õpitakse põhitehnikaid, hiljem lisanduvad juba erinevad koreograafiad, mis tutvustavad nii kaasaegseid showtantsu suundi kui folkloorseid tantse. Esimestes tundides elevust tekitavale lihtsale puusarätile lisandub hiljem kõhutantsu esinemiskostüüm, mille kaunid ja säravad tikandid iseenesest loovad rõõmsa tuju. Enesele märkamatult võid sa end ootamatult avastada tikkimas, õmblemas ja poeleti ees suuri ja säravaid ehteid vaatlemas.....lisaks veel uued sõbrad, kellega võimalus uusi kogemusi jagada.

Mõnus ja mitmekülgne kõhutants on võimalus neile, kes otsivad alternatiivi tänapäeva aeroobikamaailmale - mõõdukas koormus, põnev muusika, rahulolu saavutamine oma kehaga just sellisena nagu see on - midagi iseenda jaoks.

Meie facebooki leht on: www.facebook.com/kohutantsugruppjohara
e-maili aadress: johara.kohutants@gmail.com

Kõhutantsutreeningud toimuvad Rannu Rahvamajas

 

Toimetaja: LEA KURVITS